spać w komforcie

Po 16 latach nowych pomysłów i innowacji Babymoov stworzył zupełnie nową, kompleksową linię produktów z unikalną koncepcją bezpiecznego i niezwykle komfortowego środowiska do spania.

Czy wiesz, że WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaleca pozycję do spania na plecach dla dzieci w wieku od 0 do 12 miesięcy?

Liczne kampanie profilaktyczne w Europie, Kanadzie i USA na początku lat 90. XX wieku zalecały leżenie na wznak iw ten sposób osiągnięto drastyczny spadek liczby przypadków nagłej śmierci niemowląt (-76%). O ile środowisko, w którym przebywa dziecko (temperatura, jakość powietrza, materac itp.) niewątpliwie ma wpływ na ryzyko SIDS, o tyle pozycja na plecach jest istotnym czynnikiem! W tej pozycji do spania twarz dziecka pozostaje całkowicie wolna, dzięki czemu ryzyko zakrztuszenia się, uduszenia czy przegrzania jest maksymalnie ograniczone.

Nawet jeśli to zalecenie ma być przestrzegane za wszelką cenę, ma ono pewne wady, które są dobrze znane pediatrom i osteopatom, takie jak deformacje głowy, które eksperci nazywają plagiocefalią pozycyjną. Problem, który ma rozwiązanie!

Po spędzeniu 9 miesięcy w łonie matki dziecko śpi około 20 godzin dziennie. Zapewnienie dobrego snu w nocy jest podstawą jego codziennego rozwoju