4 wskazówki, jak ukołysać dziecko do snu

4 Tipps, um Ihr Baby in den Schlaf zu wiegen

Czy Twoje dziecko ciągle się budzi lub budzi się bardzo wcześnie rano? Czy są rozmowy przed snem?

Z tymi wszystkimi problemami często borykają się rodzice. Rodzice często nie wiedzą, jak rozwiązać te problemy lub czy prezentowane zachowanie jest normalne. Przede wszystkim ważne jest, aby zrozumieć, że sen jest umiejętnością. Mamy 4 cenne wskazówki, jak ukołysać dziecko do snu:

Jakie są więc najważniejsze warunki ramowe dobrego snu?

Zdrowe środowisko do spania

Małe dzieci potrzebują cichego, ciemnego i relaksującego otoczenia, aby dobrze spać. Upewnij się, że w pokoju panuje komfortowa temperatura (16-20 stopni), że jesteś odpowiednio ubrany i że w pokoju jest ładnie i ciemno (dobra roleta zaciemniająca może być tutaj bardzo pomocna!). Bardzo pomocny może być również biały szum aby uspokoić dziecko, zwłaszcza jeśli mieszkasz w hałaśliwym miejscu.

Spójna rutyna

Dobra rutyna przed snem składa się z 3 lub 4 kroków wykonywanych w tej samej kolejności każdej nocy przed snem. Ta rutyna działa uspokajająco i relaksująco na Twoje dziecko i sygnalizuje, że wkrótce pójdzie spać. Pozytywny, konsekwentny rytuał sprawi, że Twoje dziecko poczuje się bezpiecznie i zrelaksowane.

Zdolność do samouspokojenia

Jest to część związana z kompetencjami wymienionymi na początku. Od 16 tygodnia życia Twoje dziecko może nauczyć się wyciszać. Pamiętaj, że jest to umiejętność, którą mogą nabyć, zapomnieć i ponownie się jej nauczyć. To umiejętność, którą trzeba ćwiczyć. Jeśli Twoje dziecko na początku nie wie, jak się uspokoić, prawdopodobnie obudzi się między cyklami snu, ponieważ nie może samodzielnie przejść do następnego cyklu snu.

Zmęczenie jest przeszkodą dla dobrego snu

Jeśli Twoje dziecko jest przemęczone, z pewnością wpłynie to na jego „kojącą zdolność samouspokojenia”. Konsekwencją może być to, że nie da się go uspokoić, budzi się w nocy lub bardzo wcześnie rano. Upewnij się, że Twoje dziecko ma odpowiednią ilość snu we właściwym czasie w ciągu dnia, aby mogło iść do łóżka wypoczęte.

Czytaj dalej
Tipps zum Beikoststart
Tipps, um Ihre Kinder an die Zeitumstellung zu gewöhnen

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane przed opublikowaniem.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.